Studenti a vědci: jak vést dialog o klimatické změně

Autoři

DOI:

https://doi.org/10.14712/18023061.593

Klíčová slova:

klimatická změna, studentské stávky, Fridays for Future, Akademie věd, dialog

Abstrakt

Klimatická změna se začíná ohlašovat citelnými problémy, na což upozorňují studenti sdružení v celosvětovém hnutí Fridays for Future. Stávkuje se i v České republice, to ale není jediná aktivita, kterou studenti vyvíjejí. Zapojují se do dialogu s celospolečensky významnými aktéry, například vědci, od kterých očekávají podporu nejen argumentační, ale také morální. Jak by měl již zahájený dialog mezi vědci a studenty pokračovat a co by mohlo být jeho výsledkem, to se snaží nabídnout tento text. Je o diskusi, má diskusní charakter, a k diskusi také vyzývá – uvítáme jakékoli podněty, které by pomohly tuto debatu dále rozvinout.

Stažení

Data o stažení nejsou doposud dostupná.

Biografie autora

Jana Dlouhá, Centrum pro otázky životního prostředí UK

Odpovědný redaktor Envigogiky. Výzkumník v Centru pro otázky životního prostředí UK, spoluzakladatel znalostní báze Enviwiki; vice-prezident mezinárodní sítě vysokých škol Copernicus Alliance. Zabývá se transformací vzdělávacího systému i metod; k odborným zájmům patří elektronická média, otevřené vzdělávací zdroje, sociální učení a participativní postupy ve veřejném dialogu.

Stahování

Publikováno

15. 07. 2019

Jak citovat

Dlouhá, J., & Dlouhý, J. (2019). Studenti a vědci: jak vést dialog o klimatické změně. Envigogika, 14(1). https://doi.org/10.14712/18023061.593

Číslo

Sekce

Inspirace

Nejaktuálnější články stejného autora (stejných autorů)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>